Domov Referencie

Detail referencie

Stredoslovenská Galéria a Bethenov Dom

Optimalizácia vykurovania objektov Stredoslovenskej galérie Pretórium a Betlhenov Dom Banská Bystrica v hodnote 61.770,12 EUR

obrázok referencie

Zákazka bola realizovaná v roku 2021, kde sa v objektoch Stredoslovenskej galérie Banská Bystrica Pretórium a Betlhenov dom vymieňali staré vykurovacie zariadenia- konvektory za nové elektrické radiátory IQ line Bee s centrálnou riadiacou jednotkou IQRC. Výsledkom inštalácie je “ Zónová regulácia vykurovania “ , prostredníctvom ktorej je možné ovládať, kontrolovať a nastavovať cez vzdialený prístup, teploty vo všetkých miestnostiach individuálne. 

Vďaka softvéru IQRC (súčasťou dodávky je aj Stredoslovenské múzeum Thurzov dom) zodpovedný operátor vzdialene monitoruje (v režime On-line), či sú všetky miestnosti vyregulované podľa dohodnutých nastavení, tj. pracovnej doby zamestnancov, harmonogramu využívania knižnice, prípadne podľa iných zadefinovaných požiadaviek. Vďaka tejto kontrole nedochádza k plytvaniu s vykurovacími energiami. Všetky výstupy, hodnoty nastavených aj skutočných teplôt, prípadne zásahy do vykurovacieho systému, sú dlhodobo archivované v centrálnej riadiacej jednotke a v prípade potreby môžu byť použité na ďalšiu optimalizáciu vykurovacích nákladov.

V súčasnosti je týmto sofistikovaným spôsobom v Stredoslovenských galériach regulovaných viac ako 50 elektrických radiátorov. V prípade potreby je možné do systému vzdialenej správy regulácie vykurovania IQRC integrovať ďalšie elektrické radiátory. 

Mohlo by vás zaujímať