Domov Referencie

Detail referencie

Stredoslovenské múzeum Thurzov dom, Banská Bystrica

Zákazka bola realizovaná v roku 2022, kde sa v objekte Thurzov dom vymieňali staré vykurovacie zariadenia- konvektory za nové elektrické radiátory IQ line Bee s centrálnou riadiacou jednotkou IQRC.

obrázok referencie

Zákazka bola realizovaná v roku 2022, kde sa v objekte Thurzov dom vymieňali staré vykurovacie zariadenia- konvektory za nové elektrické radiátory IQ line Bee s centrálnou riadiacou jednotkou IQRC. Výsledkom inštalácie je zónová regulácia vykurovania, prostredníctvom ktorej je možné ovládať, kontrolovať a nastavovať cez vzdialený prístup, teploty vo všetkých miestnostiach individuálne. 

Vďaka softvéru IQRC zodpovedný operátor vzdialene monitoruje (v režime On-line), či sú všetky miestnosti vyregulované podľa dohodnutých nastavení, tj. pracovnej doby zamestnancov, harmonogramu využívania knižnice, prípadne podľa iných zadefinovaných požiadaviek. Vďaka tejto kontrole nedochádza k plytvaniu s vykurovacími energiami. Všetky výstupy, hodnoty nastavených aj skutočných teplôt, prípadne zásahy do vykurovacieho systému, sú dlhodobo archivované v centrálnej riadiacej jednotke a v prípade potreby môžu byť použité na ďalšiu optimalizáciu vykurovacích nákladov.

V súčasnosti je týmto sofistikovaným spôsobom v Stredoslovenských galériach regulovaných viac ako 50 elektrických radiátorov. V prípade potreby je možné do systému vzdialenej správy regulácie vykurovania IQRC integrovať ďalšie elektrické radiátory. 

Mohlo by vás zaujímať