Domov Referencie

Detail referencie

Schaeffler Slovensko

Ako subdodávateľ sme zabezpečovali centrálne riadenie a bezdrôtovú zónovú reguláciu vykurovania administratívnych a výrobných priestorov vo výrobnom závode Schaeffler.

obrázok referencie

Bezdrôtovým systémom individuálnej regulácie vykurovania IQRC bolo nastavené centrálne riadenie a zabezpečená úsporná prevádzka priemyselného areálu výroby vzduchotechnických jednotiek Schaeffler Skalica. Bezdrôtové riešenie nevyžadovalo žiadne stavebné úpravy a umožnilo prepojenie na seba nenadväzujúcich 11 hál v rámci rozsiahleho komplexu budov a to v priebehu prevádzky. Spoľahlivé pokrytie signálom zaisťujú routery rozmiestnené tam, kde nie je priame bezdrôtové spojenie medzi jednotlivými prvkami systému. 

Úspora vykurovacích nákladov bola hlavnou motiváciou investora aj pri zavádzaní zónovej regulácie vo výrobnom závode patriacom nemeckej spoločnosti Schaeffler. Pilotným projektom bola inštalácia IQRC do haly G11. Keďže výroba v tejto hale prebiehala v 3 zmennej prevádzke (24 hod) a naopak kancelárie administratívy sú obsadené najčastejšie v čase od 07 – 15 hod, je zónová regulácia pri existencii len jedného vykurovacieho okruhu veľmi efektívnym nástrojom na šetrenie s vykurovacou energiou, čo sa aj potvrdilo v praxi. Úspory v prvom roku dosiahli 25 %. 

Vzhľadom k týmto výsledkom sa vedenie závodu rozhodlo v nasledujúcich rokoch rozšíriť IQRC aj na ďalšie existujúce haly. V súčasnosti je celkom v 7 halách v Schaeffler Skalica integrovaných a centrálne z jedného miesta riadených 918 bezdrôtových prvkov IQRC. Ďalej sa investičné plány rozšírili o inštaláciu IQRC do závodov Schaeffler Kysuce a Lanškroun (ČR). Medzi vedľajšie, ale nemenej pozitívne efekty regulácie IQRC patrí okrem zníženia spotreby energie aj skutočnosť, že závod v Skalici od nasadenia systému nemá ani v najchladnejšom období problém s dodržiavaním stanovených maximálnych denných limitov spotreby plynu. 

Inštalácia systému IQRC bola realizovaná prostredníctvom partnera – INTEGRUM s.r.o. .

Pre spoločnosť Schaeffler bolo nainštalovaných vyše 1700 bezdrôtových prvkov.

Zaujala vás naša realizácia? Radi zoptimalizujeme spotrebu energie aj vo vašej výrobnej firme. Kontaktujte nás a ušetrite.

Mohlo by vás zaujímať