Domov Referencie

Detail referencie

Schaeffler Slovensko

Ako subdodávateľ sme zabezpečovali centrálne riadenie a bezdrôtovú zónovú reguláciu vykurovania administratívnych a výrobných priestorov vo výrobnom závode Schaeffler.

obrázok referencie

Bezdrôtovým systémom individuálnej regulácie vykurovania IQRC bolo nastavené centrálne riadenie a zabezpečená úsporná prevádzka priemyselného areálu výroby vzduchotechnických jednotiek Schaeffler Skalica. Bezdrôtové riešenie nevyžadovalo žiadne stavebné úpravy a umožnilo prepojenie na seba nenadväzujúcich 11 hál v rámci rozsiahleho komplexu budov a to priebehu prevádzky. Spoľahlivé pokrytie signálom zaisťujú routery rozmiestnené tam, kde nie je priame bezdrôtové spojenie medzi jednotlivými prvkami systému.

Úspora vykurovacích nákladov bola hlavnou motiváciou investora aj pri zavádzaní zónovej regulácie vo výrobnom závode patriacom nemeckej spoločnosti Schaeffler. Pilotným projektom bola inštalácia IQRC do haly G11. Keďže výroba v tejto hale prebiehala v 3 zmennej prevádzke (24 hod) a naopak kancelárie administratívy sú obsadené najčastejšie v čase od 07 – 15 hod, je zónová regulácia pri existencii len jedného vykurovacieho okruhu veľmi efektívnym nástrojom na šetrenie s vykurovacou energiou, čo sa aj potvrdilo v praxi. Úspory v prvom roku dosiahli 25 %. 

Vzhľadom k týmto výsledkom sa vedenie závodu rozhodlo v nasledujúcich rokoch rozšíriť IQRC aj na ďalšie existujúce haly. V súčasnosti je do jedného celku v 7 halách, integrovaných a centrálne z jedného miesta riadených 918 bezdrôtových prvkov IQRC. Ďalej sa investičné plány rozšírili o inštaláciu IQRC do závodov Schaeffler Kysuce a Lanškroun (ČR). Medzi vedľajšie, ale nemenej pozitívne efekty regulácie IQRC patrí okrem zníženia spotreby energie aj skutočnosť, že závod v Skalici od nasadenia systému nemá ani v najchladnejšom období problém s dodržiavaním stanovených maximálnych denných limitov spotreby plynu. 

Prehľad inštalovaných bezdrôtových prvkov Schaeffler Skalica

HALA G11 

  • IQ24 RCB –– regulátor v miestnosti 47 ks 
  • IQ24 TH – termostatická hlavica 151 ks 

HALA G1/G2 

  • IQ24 RCB –– regulátor v miestnosti 93 ks 
  • IQ24 TH – termostatická hlavica 204 ks 

HALA G3 

  • IQ24 RCB –– regulátor v miestnosti 57 ks 
  • IQ24 TH – termostatická hlavica 118 ks 

HALA G12 

  • IQ24 RCB –– regulátor v miestnosti 35 ks 
  • IQ24 TH – termostatická hlavica 142 ks 

HALA G4/G5 

  • IQ24 RCB –– regulátor v miestnosti 20 ks 
  • IQ24 TH – termostatická hlavica 51 ks

 

Prehľad inštalovaných bezdrôtových prvkov Schaeffler Svitavy

Schaeffler Svitavy – 122 ks bezdôtových prvkov

Prehľad inštalovaných bezdrôtových prvkov Schaeffler Kysuce

Schaeffler Kysuce Administratíva – 222 ks bezdrôtových prvkov
Schaeffler Kysuce HALA 2 – 251 ks bezdrôtových prvkov

Prehľad inštalovaných bezdrôtových prvkov Schaeffler Lanškroun

Schaeffler CZ Lanškroun –  236 ks bezdrôtových prvkov

 

Zaujala vás naša realizácia? Radi zoptimalizujeme spotrebu energie aj vo vašej výrobnej firme. Kontaktujte nás a ušetrite.

Mohlo by vás zaujímať