Domov Referencie

Detail referencie

Penzión Ampra, Josefův Důl, Česká republika

Po nainštalovaní IQRC sme znížili spotrebu elektrickej energie v priemere o 25%. Možnosť vzdialenej kontroly vykurovacieho systému ušetrí správcovi penziónu veľa času.

obrázok referencie

Bolo inštalované bezdrôtové ovládanie 24 elektrických olejových radiátorov IQ Line. Prostredníctvom IQRC bolo zabezpečené centrálne riadenie elektrického vykurovania a príprava teplej úžitkovej vody v jednotlivých ubytovacích a spoločenských miestnostiach trojpodlažného penziónu.

Hlavným dôvodom pre investíciu do nového elektrického vykurovania a regulačného systému boli vysoké prevádzkové náklady penziónu. Správca penziónu nemal žiadny vhodný regulačný nástroj, pomocou ktorého by riadil teploty podľa aktuálnej obsadenosti penziónu. Na základe uvedených skutočností súhlasili majitelia penziónu s riešením, ktoré znamenalo investíciu v podobe výmeny pôvodných elektrických konvektorov za elektrické olejové radiátory IQ Line. Ich veľkou výhodou je, že sa vďaka integrovanému rádiovému modulu dajú bezdrôtovo ovládať a programovať prostredníctvom systému IQRC. Súčasťou nového riešenia bolo aj bezdrôtové ovládanie ohrievačov na prípravu teplej úžitkovej vody.

Mohlo by vás zaujímať