Domov Referencie

Detail referencie

Nemocnica Vranov nad Topľou

Bezdrôtový systém individuálnej regulácie vykurovania IQRC realizovaný v nemocnici Vranov nad Topľou prispel okrem zjednodušenia ovládania vykurovania predovšetkým k zníženiu prevádzkových nákladov na energie.

obrázok referencie

V prvej fáze sa do systému regulácie vykurovania napojili dve budovy z celého nemocničného komplexu, a to hlavná budova a interna. Riadenie je zaistené z jedného miesta, jednou centrálnou jednotkou. Systém je pripojený bezdrôtovo, čo je výhodné z hľadiska jednoduchej rekonštrukcie, pričom dosah bezdrôtovej siete umožní prepojiť aj susedné budovy rozsiahleho komplexu.

Bezchybnú reguláciu ďalej riadi 117 regulačných jednotiek, ktoré umožňujú manuálnu zmenu centrálne nastavených teplôt. Rozsah systému je daný počtom 210 bezdrôtových termostatických hlavíc nainštalovaných na existujúcich klasické radiátory. Vďaka zónovej regulácii je možné nastavovať individuálnu teplotu v jednotlivých miestnostiach, čím sa vykuruje v žiadanom čase na správnu teplotu iba požadované obsadené izby a ambulancie. Správca budovy celý systém vykurovania ovláda a sleduje zo svojho počítača moderným softvérom kompatibilným s operačnými systémami Microsoft, s možnosťou vzdialeného pripojenia cez Internet odkiaľkoľvek. Nemocnica získala prehľad o nastavenej a skutočnej teplote v každej miestnosti a kontrolu nad vykurovacím systémom. Navyše má prístup k historickému prehľadu teplôt. Tým si môže vyhodnotiť dosiahnuté úspory a zhodnotiť efektivitu pripojenia ďalších budov do systému.

Mohlo by vás zaujímať