Domov Referencie

Detail referencie

Hotel Stalheim, Voss, Nórsko

Bezdrôtové ovládanie elektrických olejových radiátorov Digi Line. Prostredníctvom systému IQRC sme z recepcie hotela zabezpečili centrálnu kontrolu elektrického vykurovania v 91 z celkovej kapacity 121 izieb horského hotela.

obrázok referencie

Centrálne ovládanie vykurovania po kábloch, bolo finančne nákladné, preso sa investor rozhodol pre inštaláciu IQRC systému. IQRC je ideálne a cenovo prijateľné riešenie pre rekonštrukcie.

Bolo inštalované bezdrôtové ovládanie elektrických olejových radiátorov Digi Line. Systémom IQRC bolo zabezpečené centrálne riadenie elektrického vykurovania v 91 z celkovej kapacity 121 izieb horského hotela, a to priamo z recepcie. Hlavným dôvodom pre investíciu do nového systému vykurovania boli vysoké prevádzkové náklady a nemožnosť ovládať teplotu hotelových izieb centrálne z recepcie. Starý systém tvorilo 140 elektrických konvektorov nastaviteľných mechanickým termostatom. Pretože sa teplota nedala regulovať s využitím šetriacich programov zohľadňujúcich zníženie teploty v noci a v čase neprítomnosti hostí, systém vykurovania fungoval neekonomicky. S investorom došlo k dohode o výmene pôvodnej elektrických konvektorov za nové elektrické radiátory Digi Line. Ich výhodou je, že sa vďaka integrovanému rádiovému modulu dajú bezdrôtovo ovládať systémom IQRC.

Mohlo by vás zaujímať