Domov Referencie

Detail referencie

AMPRA CZ s.r.o

Po zavedení IQRC nastavujeme teploty v miestnostiach individuálne. V prvej sezóne sme zaznamenali úsporu viac ako 24%

obrázok referencie

Bezdrôtové ovládanie teplovodného vykurovacieho systému, pozostávajúceho z dvoch plynových kotlov a 36 teplovodných radiátorov. Prostredníctvom systému IQRC sme zabezpečili centrálne riadenie a zónovú reguláciu pre 22 miestností obchodnej spoločnosť a 4 bytové jednotky.

Hlavným dôvodom zavedenia systému IQRC bolo, že byty a kancelárske priestory firmy sú v budove napojené na spoločné vykurovacie okruhy. Vykurovanie teda muselo byť počas dňa v intenzívnej prevádzke vďaka obsadenosti kancelárií. Bohužiaľ sa nemohlo prepnúť do útlmového režimu ani po skončení pracovného času zamestnancov. Dodávka teplej vody do radiátorov musela pokračovať aj v neskorých hodinách, tak aby sa splnili požiadavky na vykurovanie nájomných bytov. V praxi to znamenalo, že počas pracovnej časti dňa sa zbytočne vykurovali byty, a naopak v podvečerných hodinách, cez víkend a sviatky zase kancelárske priestory budovy. Preto sa majitelia rozhodli pre inštaláciu regulačného systému IQRC, ktorý zaručuje individuálnu reguláciu teploty v závislosti od času a obsadenosti miestností.

Po inštalácii bezdrôtového systému IQRC sa dajú teploty v jednotlivých miestnostiach, či už ide o kancelárske alebo bytové priestory, centrálne a individuálne nastavovať z kancelárie správcu budovy, prípadne vďaka internetu odkiaľkoľvek. Teplotné režimy teraz zohľadňujú pracovnú dobu, aktuálnu obsadenosť danú služobnými cestami, dovolenkami a ďalej požiadavky zamestnancov firmy a nájomcov v bytoch. Takmer 25% úspora naznačuje, že náklady na systém sa vracajú už počas tretej vykurovacej sezóny.

Mohlo by vás zaujímať