Domov Blog

Detail článku

Vykurovanie

Ako funguje IQRC systém zónovej regulácie vykurovania?

obrázok blogu

Systém IQ RC je bezdrôtový systém regulácie vykurovania navrhnutý pre veľké objekty, ktorý nám zabezpečuje individuálnu reguláciu teploty v každej miestnosti. Nastavenie systému je centrálne z jedného miesta, aj vzdialene cez internet. Už ako názov prezrádza, je to inteligentná individuálna regulácia teploty v miestnostiach (odvodené od IRC- individual room control). Všetky prvky systému navzájom komunikujú bezdrôtovo, vďaka tomu je inštalácia rýchla a lacná.

V každej miestnosti je nainštalovaný bezdrôtový termostat, ktorý vytvára bezdrôtovú sieť a riadi hlavice, alebo akékoľvek elektrické vykurovacie teleso, pripojené káblom, vrátane podlahových snímačov. Dokážeme spravovať viacero druhov vykurovacích systémov a to dokonca aj kombinované systémy súčasne.

Dokonca si vieme poradiť aj s viacerými vykurovacími okruhmi, či už ide o okruhy riadené čerpadlami alebo samotnými kotlami. Pri správnom navrhnutí riešenia systém sám rieši riadenie okruhov (kotlov) a tak je vždy zabezpečená správna optimalizácia nákladov.

Zníženie spotreby energie pri prevádzke budov vďaka IQRC

Mohlo by vás zaujímať