Výhody systému IQRC

Bezdrôtové riešenie

Bezdrôtové riešenie

Vďaka bezdrôtovej koncepcii je inštalácia systému IQRC jednoduchá, časovo nenáročná a finančne dostupná. Takmer čistá montáž nevyžaduje stavebné úpravy interiéru a dá sa realizovať popri bežnej prevádzke v budove.
Kontrola spotreby

Kontrola spotreby

Systém IQRC umožňuje bezdrôtové monitorovanie dosiahnutých teplôt vo všetkých miestnostiach, ktoré sú osadené prvkami IQRC. Majiteľom a správcom objektov tak poskytuje neoceniteľné a vždy aktuálne informácie o hospodárení s teplom v budove.
Zónová regulácia

Zónová regulácia

Zónova regulácia vykurovania budov umožňuje uplatňovať individuálny prístup pri nastavovaní teplotných režimov v jednotlivých miestnostiach. Žiadny iný typ regulácie nedokáže tak efektívne dávkovať tepelnú energiu do jednotlivých častí budovy.
Úspora energie

Úspora energie

Systém IQRC má potenciál ušetriť budovám desiatky percent na vykurovaní. Možnosti centrálnej kontroly regulácie vykurovania a prehľad o nastavených a skutočných teplotách sú najúčinnejším nástrojom na optimalizáciu prevádzkových nákladov.
Automatizácia a komfort

Automatizácia a komfort

IQRC je neoceniteľným pomocníkom pri riadení vykurovacích systémov vo všetkých typoch budov. Výhody automatizácie zabezpečujú správcom systému ideálny užívateľský komfort a optimalizujú ich pracovný čas.
Centrálne riadenie

Centrálne riadenie

Systém IQRC umožňuje bezdrôtovo ovládať vykurovanie všetkých miestností centrálne. Po pripojení centrálnej jednotky na internet dokáže správca vykurovacieho systému budovu kontrolovať aj na diaľku (PC, Tablet, Smartphone).
Životné prostredie

Životné prostredie

IQRC optimalizuje spotrebu energií na vykurovanie a priamo tak prispieva v boji proti globálnemu otepľovaniu. Priaznivý dopad na životné prostredie sa okrem nižšej produkcie CO2 prejavuje aj šetrením neobnoviteľných prírodných zdrojov.
Tepelná pohoda

Tepelná pohoda

IQRC prvky, vybavené technológiou na presné snímanie teploty, dokážu v kombinácii s inteligentnou reguláciou zabezpečiť pre každého optimálnu tepelnú pohodu. Stačí len nastaviť požadované teploty.

Súčasti systému a ich parametre

Centrálna riadiaca jednotka

Centrálna riadiaca jednotka
IQ24GW

Termostatická hlavica

Termostatická hlavica
IQ24TH

Regulačná jednotka

Regulačná jednotka
IQ24RC

Snímač teploty

Snímač teploty
IQ24TH-2

Router -opakovač signálu

Router -opakovač signálu
IQ24ROB

Softvér a ovládanie

Softvér IQRC je moderný program, ktorý spoločne s centrálnou riadiacou jednotkou slúži k riadeniu bezdrôtového systému na reguláciu vykurovania a domácej automatizácie. Je kompatibilný s operačnými systémami Microsoft Windows 2000, XP, Vista a Windows 7.

Programové vybavenie bolo vyvinuté za účelom centrálneho riadenia z PC alebo ovládacieho panela. Je prispôsobené na časovo teplotné programovanie a správu vykurovacích zariadení alebo prvkov domácej automatizácie. Okrem toho dokáže získavať štatistické informácie o teplotách a spotrebe elektrickej energie v jednotlivých miestnostiach. Po naprogramovaní systému je možné PC alebo ovládací panel vypnúť.

...

alebo