Softvér a ovládanie

Programové vybavenie bolo vyvinuté za účelom centrálneho riadenia z PC alebo ovládacieho panela. Je prispôsobené na časovo teplotné programovanie a správu vykurovacích zariadení alebo prvkov domácej automatizácie. Okrem toho dokáže získavať štatistické informácie o teplotách a spotrebe elektrickej energie v jednotlivých miestnostiach. Po naprogramovaní systému je možné PC alebo ovládací panel vypnúť.

Dodáva sa v základnom prevedení pod označením „IQRC Optimum“ alebo v rozšírenej verzii pod názvom „IQRC Profesional“. Obe verzie programu sú prispôsobené najmä na centralizované časovo-teplotné programovanie elektrických radiátorov, konvektorov, infra panelov, motorizovaných termostatických radiátorových hlavíc, časových spínačov a ostatných prvkov systému.

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Práca s programom IQRC je jednoduchá. Užívateľské rozhranie a pomoc existujú vo viacerých svetových jazykoch. Software sa dodáva na disku CD a obsahuje balíčky zostáv pre automatizovanú inštaláciu. Užívateľ ocení pravidelné aktualizácie nových verzií programu, ktoré budú dostupné na našich webových stránkach.

INTELIGENTNÁ BEZDRÔTOVÁ KOMUNIKÁCIA

Vďaka unikátnej komunikácii dokáže systém bezdrôtovo obsluhovať veľké množstvo zariadení. Tento dobrý výsledok sa dosahuje vďaka implementovanej logike riadenia typu MESH, ktorá okrem samo učiacich vlastností siete zabezpečuje aj vysokú spoľahlivosť samotnej komunikácie.

 

TÝŽDENNÝ PROGRAM

V programe IQRC je možné vytvoriť individuálny týždenný program pre každú izbu s možnosťou nastavenia 6 časových úsekov a rovnakého počtu teplôt na každý deň. Jeho využitím sa pre regulovaný objekt zabezpečí správna teplota na správnom mieste, v správny čas. V prípade, že užívateľovi nastavená teplota podľa týždenného programu nevyhovuje, je možné teploty v jednotlivých miestnostiach meniť regulačnou izbovou jednotkou.

 

"PRÍCHODOVÝ" A "ODCHODOVÝ" PROGRAM

V programe IQRC je možné zadefinovať režimy príchodovej a odchodovej teploty (nočnej - dennej), ktoré sa dajú jednoducho aktivovať tlačidlami na centrálnej jednotke IQRC. Režimy sa využívajú najmä v prípadoch, keď teploty nastavené v týždennom programe, nezodpovedajú momentálnym požiadavkám užívateľov objektu.

PRÁZDNINOVÝ PROGRAM

Stalo sa aj Vám, že ste pred odchodom na dovolenku znížili nastavenú teplotu a vrátili ste sa do nevykúrených priestorov? Tejto nepríjemnej situácii dokáže užívateľ programu IQRC predchádzať aktivovaním „Prázdninového režimu“, ktorý umožňuje nastaviť pre každú zónu požadovanú teplotu na časovo obmedzené obdobie. Po uplynutí zadefinovaného obdobia sa jednotlivé zóny začnú vykurovať podľa predchádzajúceho programu.

 

SOFTVARE IQRC - SÚČASŤ DOMÁCEJ AUTOMATIZÁCIE

Okrem regulácie vykurovania dokážu jednotlivé verzie programu IQRC ovládať aj široké spektrum ďalších zariadení. Môžu riadiť činnosti svetiel, ventilátorov, žalúzií, elektrospotrebičov a ostatných prvkov domácej automatizácie. Verzia „IQRC Profesional„ je navyše okrem podpory väčšieho počtu koncových zariadení prispôsobená aj na získavanie a spracovávanie štatistických informácií o spotrebe elektrickej energie v jednotlivých zónach, čo ju predurčuje na správu objektov, ako sú penzióny, administratívne budovy, školy a pod.

alebo